Gépjármű biztosítás - Biztosításkötés – Pénzügyi tanácsadás – Hitelügyintézés – Nyugdíjtervezés - Molnár Csaba

Gépjármű felelősségbiztosítás és Casco +
Értékőrző GAP vételár biztosítás

karambol2008_1029(1)

GFB SZÁMOLÁS CASCO SZÁMOLÁS

 

A Kötelező Gépjármű Felelősség Biztosítás megkötését a közlekedés többi szereplőjének védelmében törvény írja elő a gépjármű üzembentartója számára. A kötelezettség időpontja a gépjármű üzembentartói jogának megszerzése, tehát vétel, öröklés, üzembentartói szerződés, forgalomba helyezés napja.

A  CASCO  biztosítás a saját autónkra elemi károkra (tűz, robbanás, szélvihar, fa rádőlése, jégeső, lezúduló hótömeg, stb.) lopáskárokra, üvegekre, valamint a gépjárműben, alkatrészeiben, tartozékaiban – balesetből, rongálásból – keletkezett törés károk fedezetére szolgál.

Díja a gépkocsi típusától, a vállalt önrészesedéstől, a díjfizetés gyakoriságától, továbbá a biztosított állandó lakóhelyén fennálló kockázati viszonyoktól függ.

A biztosítások általában alapbiztosításból és kiegészítő biztosításokból tevődnek össze. Például az alapbiztosítás általában csak a jármű gyárilag beépített tartozékaira vonatkozik. Ahhoz, hogy az utólag beszerelt ún. extra tartozékokban bekövetkezett kárt is megtérítse a biztosító, kiegészítő extra tartozék-biztosítást is kötnünk kell. A kiegészítő biztosításokat többnyire csak az alapbiztosítás mellé lehet kötni.

Választható az utazókra balesetbiztosítás, a csomagokra és személyes tárgyainkra poggyászbiztosítás, az elektronikus készülékekre szóló kiegészítővel. Hibás tankolás (benzin helyett dízel vagy fordítva). Vadkár biztosítást, ha állattal találkoznánk. Nyest, rágcsáló okozta károk. Kátyúkár, rongálás, rendszámtábla, forgalmi elvesztése. Az autón szállított sporteszközeinket és a gyerek felszereléseket is biztosíthatjuk. Jogvédelem biztosítás. 24 órás műszaki segítségnyújtás, assistance. Szerviz szolgáltatás, Hazaszállítás, Sofőrszolgálat, Kölcsönautó. Avulás mentes kártérítés. Aktív kárrendezés.

Új autónkra casco mellé köthetünk 2-6 évig határozott időre szóló GAP számlaérték biztosítást is, ha azt akarjuk, hogy totálkár esetén a teljes vételárat visszakapjuk.

Kérdés esetén hívja a +36 20 913 6482 telefonszámot!

KÉRDEZEK TŐLE                      AJÁNLATOT KÉREK

Kötelező gépjármű-felelősségbiztosítással kapcsolatos törvényi szabályozás

Fontos tudnivalók a kötelező biztosításról

Milyen teendőink, kötelezettségeink vannak a gépjármű-felelősségbiztosítással kapcsolatban?

Először is bármikor tudnunk kell igazolnunk, hogy rendelkezünk érvényes szerződéssel. Ehhez a forgalmi engedélyünk mellett kell tartanunk az ajánlati igazolót, a kötvényt, vagy a biztosító által kiadott igazolólapot, forgalmi engedéllyel nem rendelkező jármű (pl. segédmotorkerékpár) esetében pedig a szerződéskötéskor kapott, majd a járműre felragasztott matrica szolgál erre a célra. Közúti ellenőrzéskor a rendőr a szerződés megkötését jogosult ellenőrizni, a díjfizetést már nem, de ennek ellenére – a felesleges viták elkerülése céljából – érdemes lehet befizetési bizonylatunkat, vagy annak másolatát szintén magunknál tartani.

A modern rendőrök és polgárőrök már azelőtt lekérdezik a biztosításunkat a központi rendszerből, mielőtt megállítanának.

Szintén elengedhetetlen kötelezőnk bizonylatainak bemutatása az időszakos műszaki vizsgán, valamint természetesen abban az esetben, ha netán baleset részesei lennénk. Ez utóbbi esetben – ha nem mi vagyunk a hibásak, akkor is – szükségünk lesz egy, vagy több baleseti kárbejelentő lapra is, ezt a biztosítónk ingyen bocsájtja rendelkezésünkre, és honlapunkról is letölthető. Mindig tartsuk a kesztyűtartóban.

Ha elhagyjuk az országot, feltétlenül szerezzük be a zöldkártyát is (ez nem azonos a környezetvédelmi vizsgálatot igazoló lappal), biztosítónk ezt is ingyen bocsájtja rendelkezésünkre. Noha nemzetközi egyezmények szabályozzák, hogy mely országok fogadják el egymás kötelező szerződéseit, és így elméletileg a legtöbb esetben erre a dokumentumra nem lenne szükség, a tapasztalat mégis azt mutatja, hogy bizonyos országokban a rendőrök kérik a zöldkártya bemutatását – és hát kinek van kedve egy idegen ország rendőrével az ő nyelvén jogi vitát folytatni?

Végezetül a legfontosabb tanács: baleset után, ha személyi sérülés is történt (ez esetben kötelező), ha külföldi gépjármű is részese a balesetnek, vagy ha a baleset résztvevőinek nem sikerül teljesen egyértelműen megállapodniuk a felelősség kérdésében, mindig hívjunk rendőrt, így sok további kényelmetlenségtől szabadíthatjuk meg magunkat.

 Ha gyakori hibákat szeretné elkerülni, olvassa el a következőt is!»

További hasznos oldalak

GFB SZÁMOLÁS CASCO SZÁMOLÁS

 

Üzembentartói szerződés minta-


Letöltés

 

Biztosítás felmondás nyomtatvány minta- 

Letöltés

 

Kék-sárga Európai baleseti bejelentő nyomtatvány-


Letöltés

 

Kérdés esetén hívja a +36 20 913 6482 telefonszámot!

KÉRDEZEK TŐLE                      AJÁNLATOT KÉREK

 

Megosztás: